Хлор | Cl2

Історично відомий тим, що під час Першої світової війни використовувався як хімічна зброя (іприт), хлор (Cl2) широко використовується через свої дезінфікуючі властивості як біоцид (для видалення бактерій) під час процесу очищення води. Він також використовується в інших секторах, таких як хімічна промисловість, текстильна та паперова промисловість.

Хлор у великій кількості міститься в комбінованій формі в земній корі (0,19%) і в морській воді (3%).

Хімічна формула:Cl 2
Молекулярна вага:70,906
Номер CAS:7782-50-5
Точка кипіння:−34,05°C
Щільність:1,4085 (20°C)
Загальна характеристика:Зеленувато-жовтий газ із задушливим запахом
Коефіцієнти перерахунку:1 ppm = 2,89 мг/м 3
1 мг/м 3 = 0,34 ppm

Хлор є їдким зелено-жовтим газом із різким запахом. Найбільш відоме використання в очищенні води для побутових потреб і в басейнах. Він використовується для виготовлення хлорованих сполук, таких як ПВХ, а також для відбілювання паперу та тканин. Це дуже важкий газ, який легко поглинається більшістю матеріалів.

CASTWA (8 годин)STEL (15 хвилин)LELIPЩільність / повітряФільтр / повітря
7782-50-50,5 ppm11,48 еВ2.49Б

Поведінка хлору робить його дуже складним для виявлення (настільки складним, що навіть калібрування вимагає спеціальних методів).

Використання хлору

Зазвичай його отримують шляхом електролізу хлоридівХлор був одним із перших бойових газів, які використовувалися під час Першої світової війни. Зараз він використовується як відбілюючий агент, як бактерицидний засіб для очищення води, а також у виробництві хлорованих вуглеводнів і хлорвмісних хімікатів. 

Вплив хлору Cl2 на здоров’я

Хлор (Cl2) — жовто-зелений газ із різким і задушливим запахом. Цей надзвичайно токсичний газ (R23) подразнює шкіру (R38), очі (R36) і дихальну систему (R37). Оскільки він особливо реагує з водою, він може утворювати соляну кислоту (HCl) або хлорноватисту кислоту (HOCl), які надзвичайно шкідливі для здоров’я людини та навколишнього середовища.

Концентрація, ppmКоментар
34-51Летальний результат через 1-1,5 год
14-21Небезпечно протягом 0,5-1 год
7Рекомендований 5-хвилинний EEL
5Сильне подразнення очей, носа та дихальних шляхів; нестерпним через кілька хвилин
3-6Поколювання або печіння в очах, носі та горлі; можливо головний біль через подразнення синусів; сльозотеча очей; чхання; кашель; кров з носа; мокрота з кров’яним відтінком
5Рекомендований 15-хвилинний EEL
4Рекомендований 30-хвилинний EEL
3.5Поріг сприйняття запаху
3Короткостроковий (5 хв) ліміт
3Допустима експозиція (15 хв)
3Рекомендований 60-хвилинний EEL
1-3Легке подразнення
1-2Чоловіки можуть працювати без перерви
1Стандарт ACGIH TLV-TWA та OSHA
0,146 (середнє)Немає впливу на рентген грудної клітки, ЕКГ або легеневу функцію після 30 років впливу

Газові детектори хлору | Cl2

Навіть якщо хлор видимий і має запах, лише детектор газоподібного хлору може точно виміряти концентрацію цього дуже токсичного газу. Таким чином , для ефективного моніторингу газоподібного хлору необхідно вибрати розчин для виявлення часток на мільйон або часток на мільярд Cl2 .

Газоаналізатори на Хлор | Більше >

Захист органів дихання від хлору | Cl2

Оскільки хлор дуже подразнює очі, рекомендується використовувати респіратор із вмістом хлору (зазвичай повнолицеву маску) для короткочасних втручань або набагато більш повний респіратор із системою очищення повітря, оснащений газовим фільтром B для належного захисту органів дихання. Якщо концентрації в 60 разів перевищують OEL, необхідний автономний дихальний апарат (SCBA).

Shopping cart

close