Аміак | NH3 | Детектори аміаку

Аміак – єдиний поширений лужний газ. Його щільність приблизно вдвічі менша, ніж повітря, і він має характерний запах. Його максимальний безпечний рівень становить 25 частин на мільйон, але його лужність робить його дуже реактивним з кислотними газами та хлором, і його присутність в атмосферах, що містять інші гази, часто маскується цим. Наприклад, якщо аміак і хлор присутні в рівних концентраціях, результатом буде хмара хлориду амонію, а жодного з двох газів.

CASTWA (8 годин)STEL (15 хвилин)LELIPЩільність / повітряФільтр / SCBA
7664-41-710 ppm20 ppm15,0 %10,18 еВ0,59К

Аміак NH3 у довкіллі

Аміак у навколишньому середовищі надходить із природних і штучних джерел. Він зустрічається природним шляхом у низьких рівнях у навколишньому середовищі, вивільняючись у результаті розкладання органічних відходів. Місцеві концентрації можуть бути підвищеними там, де є багато відходів тваринництва, наприклад, у середовищах інтенсивного вирощування великої рогатої худоби, свиней і курей. Несільськогосподарські джерела включають осад стічних вод, промисловість і бензинові транспортні засоби, обладнані каталітичними нейтралізаторами.

Газоподібний аміак недовго залишається в навколишньому середовищі; він швидко реагує з утворенням сполук амонію.

Аміак недовго зберігається в навколишньому середовищі. Оскільки аміак переробляється природним шляхом, природа має багато способів включення та перетворення аміаку. У ґрунті чи воді рослини та мікроорганізми швидко поглинають аміак. Після внесення в ґрунт добрива, що містить аміак, кількість аміаку в цьому ґрунті зменшується до низьких рівнів за кілька днів. У повітрі аміак протримається близько 1 тижня.

Аміак був виявлений у пробах повітря, ґрунту та води на місцях небезпечних відходів. У повітрі поблизу сховищ небезпечних відходів аміак можна знайти у вигляді газу. Аміак також можна знайти розчиненим у ставках чи інших водоймах на смітнику. Аміак можна знайти на частинках ґрунту на місцях небезпечних відходів. Середня концентрація аміаку, зареєстрована в місцях небезпечних відходів, коливається від 1 до 1000 ppm у зразках ґрунту та до 16 ppm у пробах води.

Фізичні властивості аміаку | NH3

  • При кімнатній температурі аміак є безбарвним, сильно подразнюючим газом із різким запахом.
  • У чистому вигляді він відомий як безводний аміак і легко вбирає вологу.
  • Корозійний.
  • Газ NH3 легко стискається і під тиском утворює прозору рідину.
  • Газ зазвичай транспортується у вигляді стисненої рідини в сталевих контейнерах.
  • Ємності з аміаком можуть вибухнути під дією високої температури.

Хімічні властивості аміаку | NH3

Синоніми: аміак, R717, безводний аміак, дух оленя, аміак безводний

Аміак широко використовується у виробництві багатьох азотовмісних хімікатів, таких як добриво нітрат амонію.

ФормулаNH3
CAS №7664-41-7
Коефіцієнт реакції на газ, 11,7 еВ5.7
Газовий коефіцієнт відгуку, 10,6 еВ8.5
Газовий коефіцієнт відгуку, 10,0 еВNA
ppm на мг/м⁻³, (20 °C, 1 бар)1,412
Молекулярна маса, г/моль17.0
Температура плавлення, °С-78
Температура кипіння, °С-33
Температура спалаху, °С13.9
Верхня межа вибуховості, %32.5
Нижня межа вибуховості, %14
Щільність, г.см⁻³0,773
Енергія іонізації, еВ10.18
EH40 TWA, ppm25
EH40 TWA, мг.м⁻³18
EH40 STEL, проміле35
EH40 STEL, мг.м⁻³25
NIOSH ST, ppm35
NIOSH TWA REL, ppm25
NIOSH ST, мг.м⁻³27
NIOSH TWA REL, мг.м⁻³18
NIOSH IDLH, ppm300
OSHA TWA PEL, ppm50
OSHA TWA PEL, мг.м⁻³35

Застосування аміаку | NH3

Аміак найчастіше використовується в сільському господарстві як добриво. Він також використовується як прекурсор у виробництві спеціальних продуктів, включаючи пластмаси, вибухові речовини, текстиль, пестициди, барвники та інші хімічні речовини. Крім того, аміак також можна знайти в багатьох звичайних побутових миючих розчинах.

Викиди оксидів азоту (NOx) є поширеним побічним продуктом роботи електростанції , і ці викиди суворо регулюються. Оксиди азоту — це сімейство отруйних і високоактивних газів, які утворюються під час спалювання палива при високих температурах. Потрапляючи в атмосферу, ці гази утворюють кислотні дощі та тропосферний озон. Тропосферний озон відрізняється від захисного стратосферного озону тим, що захищає землю від іонізуючої радіації. Він є основним компонентом смогу та сприяє багатьом захворюванням дихальної системи людини.

Викиди оксидів азоту знижуються завдяки процесу, який називається селективним каталітичним відновленням (SCR) або селективним некаталітичним відновленням (SNCR) . Ці процеси хімічно відновлюють NOx до нешкідливого азоту та води, які потім викидаються в атмосферу.

Ключовою хімічною речовиною, що використовується в процесі SCR, є аміак, який становить серйозний потенційний ризик для здоров’я.

Аміак дуже токсичний і при досить високих концентраціях стає горючим. Не весь аміак, який використовується в процесі, витрачається, а надлишок аміаку, який не реагує, викидається в повітря. Щоразу, коли в процесі використовується безводний аміак, існує ймовірність його витоку та спричинення травм або загибелі людей, тому моніторинг цього газу є пріоритетним.

Виробництво аміаку | NH3

Аміак (NH3) – або нітрид водню – промислово синтезується з азоту (N) і водню (H2) за допомогою каталізатора (процес Габера-Боша). Ця речовина є ключовим елементом для виробництва добрив і використовується в охолоджувальній промисловості. Розчинений у воді аміак використовується для виробництва побутових товарів. Він також використовується в текстильній промисловості та для багатьох інших застосувань.

Аміак легкозаймистий з LEL 15%. Його виробляють у величезних кількостях по всьому світу для забезпечення добрив, сечовини для смол, вибухових речовин і волокон, таких як нейлон. Він також використовується як газ-холодоагент: ця сфера застосування зростає з відмовою фреонів. Інше застосування – підтримання стерильності водопостачання після обробки хлором і діоксидом сірки.

Вплив аміаку NH3 на здоров’я

Перш за все, аміак є токсичним (навіть у низьких концентраціях) і сильно подразнює очі та дихальні шляхи. Його можна легко виявити по запаху з його різким і гнітючим запахом. Цей газ також легкозаймистий і вибухонебезпечний від 15 до 28% об’єму. Якщо він вступає в контакт з іншими речовинами, такими як галогени, ртуть або ацетальдегід, можуть виникнути вибухові реакції.

Аміак є токсичним. Тяжкість впливу на здоров’я залежить від шляху проникнення в організм, дози та тривалості дії. Вплив високої концентрації аміаку в повітрі викликає миттєвий опік очей, носа, горла та дихальних шляхів і може призвести до сліпоти, пошкодження легенів або смерті. Вдихання менших концентрацій може викликати кашель, подразнення носа та горла.

Проковтування аміаку може спричинити опіки ротової порожнини, горла та шлунка. Попадання концентрованого аміаку на шкіру або в очі також може викликати подразнення та опіки.

OSHA приписує, що працівник може піддаватися впливу не більше ніж 50 частин на мільйон аміаку протягом 8-годинної зміни. 

Ліміт короткочасного впливу аміаку становить 35 частин на мільйон протягом 15 хвилин. Аміак стає негайно небезпечним для життя або здоров’я (IDLH) при 300 ppm.

Ваша система сигналізації має вимкнутись до того, як концентрація досягне цього рівня, щоб працівники могли почати евакуацію. Якщо витік безперервний і досягає концентрації 15% об’єму в повітрі, аміак може загорітися.

Газові детектори аміаку | NH3

Навіть якщо NH3 можна виявити за допомогою запаху, тільки детектор аміаку може точно виміряти концентрацію цього газу. Доступні два методи виявлення аміаку : або токсичність за допомогою вимірювання ppm, або вибуховий потенціал за допомогою вимірювання відсотка LEL (детектор горючих газів).

Газові детектори аміаку | Більше >

Захист органів дихання від аміаку | NH3

Оскільки цей газ дуже подразнює очі, працівники повинні носити респіратор з аміаком, як маску , що закриває обличчя, для короткочасного застосування, або більш зручний респіратор з електроприводом для очищення повітря, оснащений газовим фільтром К. Якщо концентрації в 60 разів перевищують OEL, необхідний автономний дихальний апарат.

Shopping cart

close